LänsiAuto Toyota Espoo

LänsiAuto Toyota Espoo

LänsiAuto Toyota Espoo

Marsbyntie 3, 02270 Espoo

Automyynti

Uudet autot / Toyota
010 525 2180
Vaihtoautot
010 525 2200

Huolto

010 525 2301

Aukioloajat

Automyynti
Ma-pe 10-18
la 10-15
Vuokraamo
Ma-pe 7-18
Huolto
Ma-pe 7.30-17
Varaosat
Ma-pe 7.30-17
Korikorjaamo
Ma-pe 7.30-15.30
luovutus 15.30-18
Poikkeusaukioloajat
Ke 1.5. Vappupäivänä suljettu To 9.5. Helatorstaina suljettu
Liikkeemme ovat suljettu vappupäivänä ke 1.5. ja helatorstaina 9.5. Vaihtoautojen chat-myynti palvelee sinua vuoden jokaisena päivänä klo 9-23!

Uudet autot

Merkkihuolto

Kaikki yhteystiedot

Uudet autot

Avoinna
Ma-pe 10-18
la 10-15
Vaihde
Uudet autot / Toyota
010 525 2180
Merkit
Sami Sormunen
Myyntijohtaja – Toyota
010 525 2913
sami.sormunen@lansiauto.fi
Tuomo Karvinen
Automyyjä – Toyota
010 525 2113
050 468 2759
tuomo.karvinen@lansiauto.fi
Jouko Hiltunen
Automyyjä – Toyota
010 525 2761
0505018911
jouko.hiltunen@lansiauto.fi
Mika Collin
Yritysmyynti – Toyota Tax-free sales, Diplomatic sales
010 525 2211
050 501 1169
mika.collin@lansiauto.fi
Paul Alm
Automyyjä – Toyota
010 525 2202
050 501 8157
paul.alm@lansiauto.fi

Vaihtoautot

Avoinna
Ma-pe 10-18
la 10-15
Vaihde
Vaihtoautot
010 525 2200
Markus Simola
Automyyjä
0105252767
0504793768
markus.simola@lansiauto.fi
Santeri Kukkola
Automyyjä
010 525 2119
050 569 5265
santeri.kukkola@lansiauto.fi
Aleksandar Dimoski
Automyynnin harjoittelija
010 5252 330
050 358 8774
aleksandar.dimoski@lansiauto.fi
Samuel Rämö
Automyyjä
010 525 2746
050 520 3721
samuel.ramo@lansiauto.fi
Ari Törmänen
Automyyjä
010 525 2708
050 577 2175
ari.tormanen@lansiauto.fi
Long Le
Myyntipäällikkö – Vaihtoautot
010 525 2706
050 407 7087
long.le@lansiauto.fi
Markku Immonen
Automyyjä
010 525 2791
050 4077 083
markku.immonen@lansiauto.fi
Petri Andersson
Automyyjä
010 525 2794
050 407 7086
petri.andersson@lansiauto.fi

Vuokraamo

Avoinna
Ma-pe 7-18
Vaihde
010 525 2697

Huolto

Avoinna
Ma-pe 7.30-17
Vaihde
010 525 2301
Merkit
Jari Nummelin
Huoltoneuvoja – tavara-autot, Toyota
010 525 2301
jari.nummelin@lansiauto.fi
Antti Koskinen
Huoltoneuvoja – Toyota
010 525 2301
antti.koskinen@lansiauto.fi

Varaosat

Avoinna
Ma-pe 7.30-17
Vaihde
010 525 2400

Korikorjaamo

Avoinna
Ma-pe 7.30-15.30
luovutus 15.30-18
Vaihde
010 525 2611

Tutustu palveluihimme

Automyynti

LänsiAutosta löydät laajan valikoiman käytettyjä autoja jokaiseen makuun. Oli tarpeesi sitten katumaasturi, pakettiauto tai pieni kaupunkiauto, valikoimastamme löydät varmasti sopivan.

Valtuutettu merkkihuolto

LänsiAuto Toyota Espoo on täyden palvelun merkkihuoltokorjaamo. Palvelemme kaikissa huolto- ja korjaustöissä kokemuksella ja parhaalla osaamisella.

Vuokraamo

Toimimme yhteistyössä maailman suurimman autovuokraamon Enterprise Rent-A-Carin kanssa. Vuokraa auto päiväksi, viikoksi tai kuukausiksi.