LänsiAuto Turku toimipiste

LänsiAuto Turku

Raisiontie 93, 21280 Raisio

Automyynti

Vaihtoautot
010 525 2420

Huolto

Opel
010 525 2430
Citroën, Peugeot, Volkswagen, Saab, Chevrolet
010 525 2430
Rengashuolto
010 525 2444

Aukioloajat

Automyynti
Ma-pe 10-18
la 10-15
Vuokraamo
Suljettu toistaiseksi
Huolto
Ma-pe 7-17
la suljettu
Korikorjaamo
Ma-pe 8-16
la suljettu
Varaosat
Ma-pe 7.30-17
la suljettu

Merkkihuolto

Kaikki yhteystiedot

Vaihtoautot

Avoinna
Ma-pe 10-18
la 10-15
Vaihde
Vaihtoautot
010 525 2420
Jan Blomqvist
Automyyjä
010 525 2454
050 4321 731
jan.blomqvist@lansiauto.fi
Leevi Koivisto
Automyyjä
010 525 2262
050 452 4279
leevi.koivisto@lansiauto.fi
Juha-Matti Koiranen
Automyyjä
010 525 2129
050 470 9911
juha-matti.koiranen@lansiauto.fi
Lauri Auranen
Automyyjä
010 525 2520
050 478 7785
lauri.auranen@lansiauto.fi
Sami Suominen
Automyyjä
010 525 2415
0400 277 758
sami.suominen@lansiauto.fi
Kasper Rauhala
Myyntipäällikkö – Vaihtoautot
010 525 2521
0504330528
kasper.rauhala@lansiauto.fi
Jussi Malkasaari
Automyyjä
050 468 1593
0504681593
jussi.malkasaari@lansiauto.fi
Mika Kokkala
Automyyjä / Myymälävastaava
010 525 2424
0400 178 374
mika.kokkala@lansiauto.fi
Marko Höglund
Automyyjä
010 525 2414
050 337 1027
marko.hoglund@lansiauto.fi
Max Ekholm
Automyyjä (AT)
050 431 9245
max.ekholm@lansiauto.fi

Vuokraamo

Avoinna
Suljettu toistaiseksi

Huolto

Avoinna
Ma-pe 7-17
la suljettu
Vaihde
Opel
010 525 2430
Citroën, Peugeot, Volkswagen, Saab, Chevrolet
010 525 2430
Rengashuolto
010 525 2444
Merkit
Toni Feldt
Huoltoneuvoja
010 504 7910
toni.feldt@lansiauto.fi
Harri Mäkinen
Varaosatyöntekijä
010 525 2450
harri.makinen@lansiauto.fi
Valentin Velhovuori
Huoltoneuvoja
010 525 2430
valentin.velhovuori@lansiauto.fi
Mikko Sundberg
Korjaamojohtaja
mikko.sundberg@lansiauto.fi
Santtu Seppi
Huoltoneuvoja – Korikorjaamo
010 525 2460
santtu.seppi@lansiauto.fi
Pasi Nordvall
Huoltovastaava
pasi.nordvall@lansiauto.fi
Terkko Lento
Varaosapäällikkö
terkko.lento@lansiauto.fi
Jarno Laaksonen
Varaosatyöntekijä
010 525 2450
jarno.t.laaksonen@lansiauto.fi
Sami Koskinen
Huoltoneuvoja
010 525 2430
sami.koskinen@lansiauto.fi
Mikko Eloranta
Huoltoneuvoja
010 525 2430
mikko.eloranta@lansiauto.fi
Jari Aaltonen
Huoltoneuvoja
010 525 2430
jari.aaltonen@lansiauto.fi

Korikorjaamo

Avoinna
Ma-pe 8-16
la suljettu
Vaihde
010 525 2460

Varaosat

Avoinna
Ma-pe 7.30-17
la suljettu
Vaihde
010 525 2450

Tutustu palveluihimme

Automyynti

LänsiAutosta löydät laajan valikoiman käytettyjä autoja jokaiseen makuun. Oli tarpeesi sitten katumaasturi, pakettiauto tai pieni kaupunkiauto, valikoimastamme löydät varmasti sopivan.

Valtuutettu merkkihuolto

LänsiAuto Turku on täyden palvelun merkkihuoltokorjaamo. Palvelemme kaikissa huolto- ja korjaustöissä kokemuksella ja parhaalla osaamisella.

Vuokraamo

Toimimme yhteistyössä maailman suurimman autovuokraamon Enterprise Rent-A-Carin kanssa. Vuokraa auto päiväksi, viikoksi tai kuukausiksi.