LänsiAuto Tampere

LänsiAuto Tampere

Taninkatu 3, 33400 Tampere

Automyynti

Uudet autot / Kia, Mitsubishi
010 504 7975
Vaihtoautot
010 504 7970

Huolto

Opel, Mitsubishi, Kia
010 504 7940

Aukioloajat

Automyynti
ma-pe 10-18
la 10-15
Huolto
ma-pe 7.30-17
la suljettu
Varaosat
ma-pe 8-16
Korikorjaamo
ma-pe 7.30-17
Vuokraamo
Ma-pe 8-17
la suljettu

Merkkiedustukset

Lisäksi huollamme

Kaikki yhteystiedot

Uudet autot

Avoinna
ma-pe 10-18
la 10-15
Vaihde
Uudet autot / Kia, Mitsubishi
010 504 7975
Merkit
Eero Veikkola
Automyyjä
0509113046
0509113046
eero.veikkola@lansiauto.fi
Hannu-Pekka Eko
Myyntijohtaja
040 0277 761
hannu-pekka.eko@lansiauto.fi
Juha Luotonen
Automyyjä
044 055 7957
044 055 7957
juha.luotonen@lansiauto.fi
Samuli Kivelä
Automyyjä
0505815807
0505815807
samuli.kivela@lansiauto.fi

Vaihtoautot

Avoinna
ma-pe 10-18
la 10-15
Vaihde
Vaihtoautot
010 504 7970
Jarno Rouhiainen
Automyyjä
050 354 5488
050 354 5488
jarno.rouhiainen@lansiauto.fi
Lauri Arvio
Myyntipäällikkö – Vaihtoautot
010 525 2392
050 477 8710
lauri.arvio@lansiauto.fi
Henri Rantanen
Automyyjä
010 504 7964
050 465 6031
henri.rantanen@lansiauto.fi
Toni Kujanpää
Automyyjä
010 504 7908
050 593 1105
toni.kujanpaa@lansiauto.fi

Huolto

Avoinna
ma-pe 7.30-17
la suljettu
Vaihde
Opel, Mitsubishi, Kia
010 504 7940
Merkit
Hannu Hakala
Huoltoneuvoja – Korikorjaamo
010 504 7919
hannu.hakala@lansiauto.fi
Joonas Jokinen
Huoltoneuvoja
010 504 7959
joonas.jokinen@lansiauto.fi
Eelis Helin
Huoltoneuvoja
010 504 7918
eelis.helin@lansiauto.fi
Mikko Sundberg
Korjaamojohtaja
mikko.sundberg@lansiauto.fi
Lasse Viitanen
Varaosatyöntekijä
010 504 7940
lasse.viitanen@lansiauto.fi
Juho Heikkilä
Huoltoneuvoja
010 504 7940
juho.heikkila@lansiauto.fi
Pekka Pellas
Korjaamopäällikkö
010 504 7943
pekka.pellas@lansiauto.fi

Varaosat

Avoinna
ma-pe 8-16
Vaihde
010 504 7945

Korikorjaamo

Avoinna
ma-pe 7.30-17
Vaihde
010 504 7912

Vuokraamo

Avoinna
Ma-pe 8-17
la suljettu
Vaihde
010 504 7950

Tutustu palveluihimme

Automyynti

LänsiAutosta löydät laajan valikoiman uusia ja käytettyjä autoja. Oli tarpeesi sitten katumaasturi, pakettiauto tai pieni kaupunkiauto, valikoimastamme löydät varmasti sopivan.

Valtuutettu merkkihuolto

LänsiAuto Turku on täyden palvelun merkkihuoltokorjaamo. Palvelemme kaikissa huolto- ja korjaustöissä kokemuksella ja parhaalla osaamisella.

Vuokraamo

Toimimme yhteistyössä maailman suurimman autovuokraamon Enterprise Rent-A-Carin kanssa. Vuokraa auto päiväksi, viikoksi tai kuukausiksi.