LänsiAuto Lahti

LänsiAuto Lahti toimipiste

LänsiAuto Lahti

Patometsänkatu 1, 15610 Lahti

Automyynti

Uudet autot / Opel, Honda
010 525 2210
Vaihtoautot
010 525 2220

Huolto

Mercedes-Benz
010 525 2230
Opel, Citroën, Peugeot, Chevrolet
010 525 2231
Nissan
010 525 2232
Honda
010 525 2233

Aukioloajat

Automyynti
Ma-pe 10-18
la 10-15
Vuokraamo
Suljettu toistaiseksi
Huolto
Ma-pe 7.30-17
la suljettu
Varaosat
Ma-pe 7.30-17
la suljettu
Korikorjaamo
Ma-pe 7.30-17
la suljettu

Merkkiedustukset

Lisäksi huollamme

Kaikki yhteystiedot

Uudet autot

Avoinna
Ma-pe 10-18
la 10-15
Vaihde
Uudet autot / Opel, Honda
010 525 2210
Merkit
Janne Haavisto
Myyntijohtaja
janne.haavisto@lansiauto.fi
Harri Rantanen
Automyyjä, Opel, Honda, yritysmyynti
010 525 2215
050 470 2965
harri.rantanen@lansiauto.fi
Jani Ilomäki
Automyyjä
010 525 2530
0504323949
jani.ilomaki@lansiauto.fi

Vaihtoautot

Avoinna
Ma-pe 10-18
la 10-15
Vaihde
Vaihtoautot
010 525 2220
Veeti Tiilikainen
Automyyjä – Vaihtoautot
010 525 2537
050 467 0660
veeti.tiilikainen@lansiauto.fi
Nicholas Varkka
Automyyjä – Vaihtoautot
010 525 2736
050 911 0090
nicholas.varkka@lansiauto.fi
Arto Laurila
Automyyjä – Vaihtoautot
010 525 2226
050 466 7411
arto.laurila@lansiauto.fi
Niklas Hjelt
Myyntipäällikkö – Vaihtoautot
010 525 2266
050 406 1151
niklas.hjelt@lansiauto.fi
Jere Hokkanen
Myymälävastaava – Vaihtoautot
010 525 2295
050 478 6304
jere.hokkanen@lansiauto.fi

Vuokraamo

Avoinna
Suljettu toistaiseksi

Taksipalvelut

Vaihde
Myynti
010 525 2216

Huolto

Avoinna
Ma-pe 7.30-17
la suljettu
Vaihde
Mercedes-Benz
010 525 2230
Opel, Citroën, Peugeot, Chevrolet
010 525 2231
Nissan
010 525 2232
Honda
010 525 2233
Merkit
Ville Vesterinen
Huoltoneuvoja
010 525 2245
ville.vesterinen@lansiauto.fi
Timo Rantamäki
Huoltoneuvoja
timo.rantamaki@lansiauto.fi
Jyri Virkkumaa
Korjaamojohtaja
010 525 2151
jyri.virkkumaa@lansiauto.fi
Miika Vartiainen
Korjaamopäällikkö
miika.vartiainen@lansiauto.fi
Markku Nisonen
Varaosapäällikkö
markku.nisonen@lansiauto.fi
Teemu Kujamäki
Varaosatyöntekijä
010 525 2250
teemu.kujamaki@lansiauto.fi
Tomi Karvinen
Huoltoneuvoja – Mercedes-Benz, Opel
010 525 2230
tomi.karvinen@lansiauto.fi
Viljami Dufva
Huoltoneuvoja
viljami.dufva@lansiauto.fi
Sami Ahtiainen
Huoltoneuvoja – Honda
010 525 2233
sami.ahtiainen@lansiauto.fi

Varaosat

Avoinna
Ma-pe 7.30-17
la suljettu
Vaihde
010 525 2250

Korikorjaamo

Avoinna
Ma-pe 7.30-17
la suljettu
Vaihde
010 525 2260

Tutustu palveluihimme

Automyynti

LänsiAutosta löydät laajan valikoiman uusia ja käytettyjä autoja. Oli tarpeesi sitten katumaasturi, pakettiauto tai pieni kaupunkiauto, valikoimastamme löydät varmasti sopivan.

Valtuutettu merkkihuolto

LänsiAuto Lahti on täyden palvelun merkkihuoltokorjaamo. Palvelemme kaikissa huolto- ja korjaustöissä kokemuksella ja parhaalla osaamisella.

Vuokraamo

Toimimme yhteistyössä maailman suurimman autovuokraamon Enterprise Rent-A-Carin kanssa. Vuokraa auto päiväksi, viikoksi tai kuukausiksi.