LänsiAuto Hyvinkää toimipiste

LänsiAuto Hyvinkää

Helletorpankatu 1, 05830 Hyvinkää

Automyynti

Vaihtoautot
010 525 2372

Huolto

Honda, Mercedes-Benz, Opel, Peugeot, Citroën
010 525 2375
Nissan
010 525 2374

Aukioloajat

Automyynti
Ma-pe 10-18
la 10-15
Vuokraamo
Ma-pe 7.30-17
la suljettu
Huolto
Ma-pe 7.30-17
la suljettu
Varaosat
Ma-pe 8-17
la suljettu
Korikorjaamo
Ma-pe 7.30-17
la suljettu
Varaosat poikkeuksellisesti 03.06.2024 – 31.08.2024 välisenä aikana auki klo 8.00-16.00

Merkkihuolto

Kaikki yhteystiedot

Vaihtoautot

Avoinna
Ma-pe 10-18
la 10-15
Vaihde
Vaihtoautot
010 525 2372
Pekka Syrjälä
Myyntipäällikkö – Vaihtoautot
010 525 2514
pekka.syrjala@lansiauto.fi
Sami Mäkäräinen
Automyyjä – Vaihtoautot
010 5252 717
050 329 7206
sami.makarainen@lansiauto.fi
Sakari Luoma
Automyyjä – Vaihtoautot
010 525 2533
050 431 4523
sakari.luoma@lansiauto.fi
Niko Huhtamäki
Automyyjä – Vaihtoautot
010 525 2525
050 314 0536
niko.huhtamaki@lansiauto.fi

Vuokraamo

Avoinna
Ma-pe 7.30-17
la suljettu
Vaihde
010 525 2399

Huolto

Avoinna
Ma-pe 7.30-17
la suljettu
Vaihde
Honda, Mercedes-Benz, Opel, Peugeot, Citroën
010 525 2375
Nissan
010 525 2374
Merkit
Jere Pietikäinen
Huoltoneuvoja
jere.pietikainen@lansiauto.fi
Lilli Puumalainen
Huoltoneuvoja
0105252141
lilli.puumalainen@lansiauto.fi
Ida Rassa
Huoltoneuvoja
ida.rassa@lansiauto.fi
Jyri Virkkumaa
Korjaamojohtaja
010 525 2151
jyri.virkkumaa@lansiauto.fi
Keith Torttila
Varaosatyöntekijä – Nissan
010 525 2377
keith.torttila@lansiauto.fi
Markku Takala
Varaosatyöntekijä – Honda, Mercedes-Benz, Opel
010 525 2377
markku.takala@lansiauto.fi
Elias Stamnas
Huoltoneuvoja
010 525 2374
elias.stamnas@lansiauto.fi
Miitri Schroderus
Korjaamopäällikkö
miitri.schroderus@lansiauto.fi
Teppo Niemi
Huoltoneuvoja
010 525 2374
teppo.niemi@lansiauto.fi
Sami Lindblom
Huoltoneuvoja
010 525 2374
sami.lindblom@lansiauto.fi
Jouko Koskinen
Varaosatyöntekijä – Honda, Mercedes-Benz, Opel
010 525 2377
jouko.koskinen@lansiauto.fi

Varaosat

Avoinna
Ma-pe 8-17
la suljettu
Vaihde
Honda, Mercedes-Benz, Opel
010 525 2377
Nissan
010 525 2376
Tukkumyynti
010 525 2340

Korikorjaamo

Avoinna
Ma-pe 7.30-17
la suljettu
Vaihde
010 525 2378

Tutustu palveluihimme

Automyynti

LänsiAutosta löydät laajan valikoiman käytettyjä autoja jokaiseen makuun. Oli tarpeesi sitten katumaasturi, pakettiauto tai pieni kaupunkiauto, valikoimastamme löydät varmasti sopivan.

Valtuutettu merkkihuolto

LänsiAuto Hyvinkää on täyden palvelun merkkihuoltokorjaamo. Palvelemme kaikissa huolto- ja korjaustöissä kokemuksella ja parhaalla osaamisella.

Vuokraamo

Toimimme yhteistyössä maailman suurimman autovuokraamon Enterprise Rent-A-Carin kanssa. Vuokraa auto päiväksi, viikoksi tai kuukausiksi.