LänsiAuto Helsinki toimipiste

LänsiAuto Helsinki

Laivalahdenkatu 8, 00880 Helsinki

Automyynti

Vaihtoautot
010 525 2820

Huolto

Opel, Honda, Mazda, Citroën, Peugeot, Saab, Chevrolet
010 525 2830

Aukioloajat

Automyynti
Ma-pe 10-18
la 10-15
Vuokraamo
Ma-pe 7.30-17
la suljettu
Huolto
Ma-pe 7.00-17
la suljettu
Varaosat
Ma-pe 7.00-17
la suljettu
Korikorjaamo
Ma-pe 7.00-17
la suljettu

Merkkihuolto

Kaikki yhteystiedot

Vaihtoautot

Avoinna
Ma-pe 10-18
la 10-15
Vaihde
Vaihtoautot
010 525 2820
Tomi Kärkkäinen
Automyyjä
050 350 3811
tomi.karkkainen@lansiauto.fi
Eero Sinkkonen
Automyyjä
0443140198
0443140198
eero.sinkkonen@lansiauto.fi
Daniel Lindfors
Automyyjä
0505387192
daniel.lindfors@lansiauto.fi
Max Pyykkö
Automyyjä
010 525 2106
050 344 8253
max.pyykko@lansiauto.fi
Kristian Heikkinen
Automyyjä
010 525 2878
050 576 4228
kristian.heikkinen@lansiauto.fi
Vahid Hambo
Automyyjä
0504707503
vahid.hambo@lansiauto.fi
Aleksi Köninki
Myyntipäällikkö – Vaihtoautot
aleksi.koninki@lansiauto.fi

Vuokraamo

Avoinna
Ma-pe 7.30-17
la suljettu
Vaihde
010 525 2870

Huolto

Avoinna
Ma-pe 7.00-17
la suljettu
Vaihde
Opel, Honda, Mazda, Citroën, Peugeot, Saab, Chevrolet
010 525 2830
Merkit
Jani Moilanen
Varaosamyyjä
010 525 2599
jani.moilanen@lansiauto.fi
Ivan Winter
Varaosavastaava
010 525 2465
ivan.winter@lansiauto.fi
Tero Silvonen
Huoltoneuvoja
010 525 2815
tero.silvonen@lansiauto.fi
Jukka-Pekka Lehtinen
Varaosatyöntekijä
jukka-pekka.lehtinen@lansiauto.fi
Jouko Hakkarainen
Korjaamojohtaja
010 525 2666
jouko.hakkarainen@lansiauto.fi
Eetu Nurminen
Huoltoneuvoja
010 525 2830
eetu.nurminen@lansiauto.fi
Päivi Ketonen
Korjaamopäällikkö
010 525 2461
paivi.ketonen@lansiauto.fi
Matti Rantanen
Huoltoneuvoja
010 525 2807
matti.rantanen@lansiauto.fi
Srdan Kojovic
Huoltoneuvoja
010 525 2830
srdan.kojovic@lansiauto.fi
Tapio Laukkanen
Huoltoneuvoja
010 525 2830
tapio.laukkanen@lansiauto.fi

Varaosat

Avoinna
Ma-pe 7.00-17
la suljettu
Vaihde
010 525 2850

Korikorjaamo

Avoinna
Ma-pe 7.00-17
la suljettu
Vaihde
010 525 2860

Tutustu palveluihimme

Automyynti

LänsiAutosta löydät laajan valikoiman käytettyjä autoja jokaiseen makuun. Oli tarpeesi sitten katumaasturi, pakettiauto tai pieni kaupunkiauto, valikoimastamme löydät varmasti sopivan.

Valtuutettu merkkihuolto

LänsiAuto Helsinki on täyden palvelun merkkihuoltokorjaamo. Palvelemme kaikissa huolto- ja korjaustöissä kokemuksella ja parhaalla osaamisella.

Vuokraamo

Toimimme yhteistyössä maailman suurimman autovuokraamon Enterprise Rent-A-Carin kanssa. Vuokraa auto päiväksi, viikoksi tai kuukausiksi.