LänsiAuto Hämeenlinna toimipiste

LänsiAuto Hämeenlinna

Uhrikivenkatu 18, 13130 Hämeenlinna

Automyynti

Vaihtoautot
010 525 2320

Huolto

Mercedes-Benz, Honda, Opel, Citroën, Peugeot, Saab, Chevrolet
010 525 2331

Aukioloajat

Automyynti
Ma-pe 10-18
la 10-15
Huolto
Ma-pe 7.30-17
la suljettu
Varaosat
Ma-pe 8-16
la suljettu
Korikorjaamo
Ma-pe 8-15.30
la suljettu
Vuokraamo
Ma-pe 7.30-17
la suljettu
Poikkeusaukioloajat
To 20.6. avoinna klo 16 saakka Pe 21.6. suljettu La 22.6. suljettu
Olemme torstaina 20.6. avoinna klo 16 saakka. Juhannuksena pe 21.6. ja la 22.6. liikkeemme ovat suljettu. Vaihtoautojen chat palvelee sinua automyynnin asioissa verkkosivuillamme vuoden jokaisena päivänä klo 9-23. LänsiAuto toivottaa asiakkailleen iloista juhannusta!

Merkkihuolto

Kaikki yhteystiedot

Vaihtoautot

Avoinna
Ma-pe 10-18
la 10-15
Vaihde
Vaihtoautot
010 525 2320
Jari Laakso
Automyyjä – Vaihtoautot
010 525 2195
050 330 9071
jari.laakso@lansiauto.fi
Jani Reentie
Automyyjä – Vaihtoautot
010 525 2395
050 465 7460
jani.reentie@lansiauto.fi
Akseli Konttinen
Automyyjä – Vaihtoautot
010 525 2328
050 326 2520
akseli.konttinen@lansiauto.fi
Jari Kananen
Automyyjä AMT – Vaihtoautot
010 525 2165
050 406 7780
Jari.kananen@lansiauto.fi
Mika Strand
Myyntipäällikkö – Vaihtoautot
010 525 2214
mika.strand@lansiauto.fi
Pasi Kivilä
Automyynti
010 525 2313
050 344 1965
pasi.kivila@lansiauto.fi

Huolto

Avoinna
Ma-pe 7.30-17
la suljettu
Vaihde
Mercedes-Benz, Honda, Opel, Citroën, Peugeot, Saab, Chevrolet
010 525 2331
Merkit
Miia Rantanen
Huoltoneuvoja
010 525 2331
miia.rantanen@lansiauto.fi
Eelis Kannisto
Huoltoneuvoja – Korikorjaamo
010 525 2309
eelis.kannisto@lansiauto.fi
Mia-Maria Honkanen
Huoltoneuvoja
010 525 2231
mia-maria.honkanen@lansiauto.fi
Jyri Virkkumaa
Korjaamojohtaja
010 525 2151
jyri.virkkumaa@lansiauto.fi
Risto Laine
Huoltoneuvoja
010 525 2331
risto.laine@lansiauto.fi
Miika Vartiainen
Korjaamopäällikkö
miika.vartiainen@lansiauto.fi
Pauli Vehma
Varaosatyöntekijä
010 525 2350
pauli.vehma@lansiauto.fi
Teemu Tähtinen
Huoltoneuvoja
010 525 2331
teemu.tahtinen@lansiauto.fi
Marko Mutkala
Varaosatyöntekijä
010 525 2350
marko.mutkala@lansiauto.fi

Varaosat

Avoinna
Ma-pe 8-16
la suljettu
Vaihde
010 525 2350

Korikorjaamo

Avoinna
Ma-pe 8-15.30
la suljettu
Vaihde
010 525 2360

Vuokraamo

Avoinna
Ma-pe 7.30-17
la suljettu
Vaihde
010 525 2338

Tutustu palveluihimme

Automyynti

LänsiAutosta löydät laajan valikoiman käytettyjä autoja jokaiseen makuun. Oli tarpeesi sitten katumaasturi, pakettiauto tai pieni kaupunkiauto, valikoimastamme löydät varmasti sopivan.

Valtuutettu merkkihuolto

LänsiAuto Hämeenlinna on täyden palvelun merkkihuoltokorjaamo. Palvelemme kaikissa huolto- ja korjaustöissä kokemuksella ja parhaalla osaamisella.

Vuokraamo

Toimimme yhteistyössä maailman suurimman autovuokraamon Enterprise Rent-A-Carin kanssa. Vuokraa auto päiväksi, viikoksi tai kuukausiksi.