LänsiAuto Espoo toimipiste

LänsiAuto Espoo

Marsbyntie 3, 02270 Espoo

Automyynti

Uudet autot / Toyota
010 525 2180
Uudet autot / Kia, Mitsubishi
010 525 2700
Vaihtoautot
010 525 2200

Huolto

Citroën, Opel, Peugeot, Chevrolet, Saab
010 525 2300
Toyota
010 525 2301
BMW
010 525 2306

Aukioloajat

Automyynti
Ma-pe 10-18
la 10-15
Vuokraamo
Ma-pe 7.30-17
la suljettu
Huolto
Ma-pe 7.30-17
la suljettu
Varaosat
Ma-pe 7.30-17
la suljettu
Korikorjaamo
Ma-pe 7.30-17
la suljettu

Uudet autot

Merkkihuolto

Kaikki yhteystiedot

Uudet autot

Avoinna
Ma-pe 10-18
la 10-15
Vaihde
Uudet autot / Toyota
010 525 2180
Uudet autot / Kia, Mitsubishi
010 525 2700
Merkit
Sirpa Tavaila
Head of Key Accounts
0400 734 906
0400 734 906
sirpa.tavaila@lansiauto.fi
Tuomo Karvinen
Automyyjä
010 525 2113
050 468 2759
tuomo.karvinen@lansiauto.fi
Jouko Hiltunen
Automyyjä
010 525 2761
0505018911
jouko.hiltunen@lansiauto.fi
Mika Collin
Yritysmyynti – Tax-free sales, Diplomatic sales
010 525 2211
050 501 1169
mika.collin@lansiauto.fi
Paul Alm
Automyyjä
010 525 2202
050 501 8157
paul.alm@lansiauto.fi
Miro Salonen
Automyyjä
010 525 2861
050 432 2692
miro.salonen@lansiauto.fi
Sami Sormunen
Myyntijohtaja
010 525 2913
sami.sormunen@lansiauto.fi
Jorma Pietikäinen
Automyyjä
010 525 2139
050 4481439
jorma.pietikainen@lansiauto.fi
Samu Lindblad
Myyntivastaava
010 525 2104
050 347 3604
samu.lindblad@lansiauto.fi
Heikki Karkia
Automyyjä
010 525 2722
0400877839
Heikki.karkia@lansiauto.fi
Ville Hakanen
Automyyjä
010 525 2742
050 347 0514
ville.hakanen@lansiauto.fi

Vaihtoautot

Avoinna
Ma-pe 10-18
la 10-15
Vaihde
Vaihtoautot
010 525 2200
Markus Simola
Automyyjä
0105252767
0504793768
markus.simola@lansiauto.fi
Santeri Kukkola
Automyyjä
010 525 2119
050 569 5265
santeri.kukkola@lansiauto.fi
Aleksandar Dimoski
Automyynnin harjoittelija
010 5252 330
050 358 8774
aleksandar.dimoski@lansiauto.fi
Samuel Rämö
Automyyjä
010 525 2746
050 520 3721
samuel.ramo@lansiauto.fi
Ari Törmänen
Automyyjä
010 525 2708
050 577 2175
ari.tormanen@lansiauto.fi
Long Le
Myyntipäällikkö – Vaihtoautot
010 525 2706
050 407 7087
long.le@lansiauto.fi
Markku Immonen
Automyyjä
010 525 2791
050 4077 083
markku.immonen@lansiauto.fi
Petri Andersson
Automyyjä
010 525 2794
050 407 7086
petri.andersson@lansiauto.fi

Vuokraamo

Avoinna
Ma-pe 7.30-17
la suljettu
Vaihde
010 525 2697

Huolto

Avoinna
Ma-pe 7.30-17
la suljettu
Vaihde
Citroën, Opel, Peugeot, Chevrolet, Saab
010 525 2300
Toyota
010 525 2301
BMW
010 525 2306
Merkit
Joni Ruotsalainen
Varaosatyöntekijä
010 525 2400
joni.ruotsalainen@lansiauto.fi
Tommy Wainio
Huoltoneuvoja
010 525 2300
tommy.wainio@lansiauto.fi
Pete Vuori
Korjaamojohtaja
pete.vuori@lansiauto.fi
Sam Sundholm
Huoltoneuvoja
010 525 2780
sam.sundholm@lansiauto.fi
Tapio Rahkonen
Huoltoneuvoja
010 525 2300
tapio.rahkonen@lansiauto.fi
Pasi Mäkelä
Varaosapäällikkö
pasi.makela@lansiauto.fi
Petri Liedes
Varaosatyöntekijä
010 525 2400
petri.liedes@lansiauto.fi
Taneli Köppä
Varaosatyöntekijä
010 525 2400
taneli.koppa@lansiauto.fi
Janne Kalliokoski
Huoltoneuvoja
010 525 2300
janne.kalliokoski@lansiauto.fi
Toni Immonen
Työnjohtaja – Korikorjaamo
toni.immonen@lansiauto.fi
Harri Ahola
Korjaamoesimies
harri.ahola@lansiauto.fi

Varaosat

Avoinna
Ma-pe 7.30-17
la suljettu
Vaihde
010 525 2400

Korikorjaamo

Avoinna
Ma-pe 7.30-17
la suljettu
Vaihde
010 525 2611

Tutustu palveluihimme

Automyynti

LänsiAutosta löydät laajan valikoiman käytettyjä autoja jokaiseen makuun. Oli tarpeesi sitten katumaasturi, pakettiauto tai pieni kaupunkiauto, valikoimastamme löydät varmasti sopivan.

Valtuutettu merkkihuolto

LänsiAuto Espoo on täyden palvelun merkkihuoltokorjaamo. Palvelemme kaikissa huolto- ja korjaustöissä kokemuksella ja parhaalla osaamisella.

Vuokraamo

Toimimme yhteistyössä maailman suurimman autovuokraamon Enterprise Rent-A-Carin kanssa. Vuokraa auto päiväksi, viikoksi tai kuukausiksi.