LänsiAuto Vantaa toimipiste

LänsiAuto Vantaa

Pakkalantie 15, 01510 Vantaa

Automyynti

Vaihtoautot
010 525 2120

Huolto

Opel, Honda, Nissan, Mazda, Nissan, Saab, Peugeot, Citroën, Subaru
010 525 2130

Aukioloajat

Automyynti
Ma-pe 10-18
la 10-15
Vuokraamo
Ma-pe 7-17
la suljettu
Huolto
Ma-pe 7-17
la suljettu
Varaosat
Ma-pe 7-17
la suljettu
Korikorjaamo
Ma-pe 7-17
la suljettu

Merkkihuolto

Kaikki yhteystiedot

Vaihtoautot

Avoinna
Ma-pe 10-18
la 10-15
Vaihde
Vaihtoautot
010 525 2120
Thanawat Mingrod
Automyyjä
010 525 2863
050 330 0754
thanawat.mingrod@lansiauto.fi
Henri Kuskelin
Automyyjä
010 525 2299
050 477 5061
henri.kuskelin@lansiauto.fi
Teppo Poutiainen
Automyyjä
0105252543
0504491369
teppo.poutiainen@lansiauto.fi
Kim Ron
Myyntipäällikkö – Vaihtoautot
010 525 2193
050 526 0180
kim.ron@lansiauto.fi
Petteri Klenberg
Automyyjä
050 326 0930
050 326 0930
petteri.klenberg@lansiauto.fi
Johannes Reinikainen
Automyyjä
0505630990
0505630990
johannes.reinikainen@lansiauto.fi
Jimi Kärkkäinen
Myymälävastaava
0400 153 402
0400 153 402
jimi.karkkainen@lansiauto.fi
Eetu Ikonen
Automyyjä
010 525 2757
050 479 2270
eetu.ikonen@lansiauto.fi

Vuokraamo

Avoinna
Ma-pe 7-17
la suljettu
Vaihde
010 525 2170

Huolto

Avoinna
Ma-pe 7-17
la suljettu
Vaihde
Opel, Honda, Nissan, Mazda, Nissan, Saab, Peugeot, Citroën, Subaru
010 525 2130
Merkit
Vilma Risunen
Huoltoneuvoja
vilma.risunen@lansiauto.fi
Mika Turunen
Korikorjaamovastaava
010 525 2239
mika.turunen@lansiauto.fi
Marko Heiskanen
Varaosatyöntekijä
010 525 2810
050 304 0878
marko.heiskanen@lansiauto.fi
Jouko Hakkarainen
Korjaamojohtaja
010 525 2666
jouko.hakkarainen@lansiauto.fi
Mari Korhonen
Huoltoneuvoja
010 525 2312
mari.korhonen@lansiauto.fi
Harri Pasanen
Korjaamopäällikkö
0505028111
harri.pasanen@lansiauto.fi
Jyri Helenius
Huoltovastaava
010 525 2808
jyri.helenius@lansiauto.fi
Hai Vo
Vastaava varaosamyyjä
010 525 2136
hai.vo@lansiauto.fi
Aki Strang
Huoltoneuvoja
010 525 2130
aki.strang@lansiauto.fi
Jarmo Salmi
Huoltoneuvoja
010 525 2130
jarmo.salmi@lansiauto.fi
Henna Ruotsalainen
Huoltoneuvoja – Korikorjaamo
010 525 2160
henna.ruotsalainen@lansiauto.fi
Jyri Salmela
Varusteluvastaava
010 525 2130
jyri.salmela@lansiauto.fi
Jarno Laaksonen
Varaosatyöntekijä – korikorjaamo
010 525 2160
jarno.o.laaksonen@lansiauto.fi
Mikko Hiippala
Huoltoneuvoja
010 525 2130
mikko.hiippala@lansiauto.fi
Timo Hammar
Varaosatyöntekijä
010 525 2136
timo.hammar@lansiauto.fi

Varaosat

Avoinna
Ma-pe 7-17
la suljettu
Vaihde
010 525 2136

Korikorjaamo

Avoinna
Ma-pe 7-17
la suljettu
Vaihde
010 525 2160

Tutustu palveluihimme

Automyynti

LänsiAutosta löydät laajan valikoiman käytettyjä autoja jokaiseen makuun. Oli tarpeesi sitten katumaasturi, pakettiauto tai pieni kaupunkiauto, valikoimastamme löydät varmasti sopivan

Valtuutettu merkkihuolto

LänsiAuto Vantaa on täyden palvelun merkkihuoltokorjaamo. Palvelemme kaikissa huolto- ja korjaustöissä kokemuksella ja parhaalla osaamisella.

Vuokraamo

Toimimme yhteistyössä maailman suurimman autovuokraamon Enterprise Rent-A-Carin kanssa. Vuokraa auto päiväksi, viikoksi tai kuukausiksi.